Barcoleta't me te mira Vetem NE Kercovaweb

Shko poshtë

Barcoleta't me te mira Vetem NE Kercovaweb

Mesazh  Culito prej Sat Oct 11, 2008 1:27 am

Barcoleta e Shqiptare!!!
NE JE KONFERENCE SHKENCTARESH, NE NJE PUSHIM KAFEJE, NJE SHQIPTAR, NJE RUS DHE NJE AMERIKAN, PO BISEDONIN PER SHPIKJET QE KISHIN BERE SHTETET E TYRE.
-NE,- THOTE AMERIKANI, KEMI NDERTUAR NJE NENDETESE QE LUNDRON NGJITUR ME FUNDIN E OQEANIT.
-NUK KA MUNDESI,- THANE DY TE TJERET.
-NGJITUR, JO, POR 2 METRA MBI TE.
-NE,- THOTE RUSI, KEMI NDERTUAR NJE ANIJE KOZMIKE QE ECEN NGJITUR ME DJELLIN.
-NUK KA MUNDESI, THANE DY TE TJERET.
-NGJITUR, JO, POR 2 KILOMETRA LARG.
SHQIPTARI PO MENDOHEJ NDERSA RRUFISTE KAFEN.
-NE,- HIDHET SHQIPTARI, I KEMI BERE GARTE TONA TE PJELLIN NGA B**HA.
DY TE TJERET U PANE NE SY.
-NUK KA MUNDESI, U HODHEN ATA.
-TANI, JO NGA B**HA POR DY GISHTE NEN TE.
_____________________________________________
NJE DITE TE BUKUR, GJATE QEVERIMIT TE SHQIPERISE NGA SALA.
NE GREQI, PRESIDENTI GREK I ASAJ KOHE PASI NGRIHET NGA GJUMI DHE KISHTE PARE NJE ENDERR, URDHERON NJE AGJENT QE TE DJEGE GJITHE MULLARET E SHQIPERISE. NISET GREKU DHE MBARON PUNE. SHUME DEME NE SHQIPERI.
NEVRIKOSET SALA DHE DERGON NJE SHIKS PREJ MALESIE QE TE DJEGE MULLARET E GREQISE. MUNDOHET SHUME SHQIPTARI POR S'GJEN DOT MULLARE NE GREQI. NE MOMENTIN QE AVIONI NGRIHET MBI ATHINE SHQIPTARI SHEH NJE GOXHA MULLAR. I GEZUAR NDEZ NJE ZIPPO DHE ME MUDIM E HEDH MBI MULLAR. DIGJET MULLARI.
TE NESERMEN GAZETAT SHKRUANIN.
''DIGJET AMBASADA SHQIPTARE NE ATHINE''
_____________________________________________
NJE SHQIPTAR NE GREQI DONTE SHUM NJE FEMER GREKE: E KISHTE MASHTRUAR SE KISHTE TE BEJ ME KOKA TE MEDHA : PERSHEMBULL: MINISTRA DHE KRYEMINISTRA TE HUAJ DHE TE VENDIT TE GR : LAN TAKIM NJE DIT NE NJE HOTEL TE MADH NE ATHIN KU SHKONTE KRYEMINISTRI GREK : PO SKISHTE SE SI TE PREZANTOHET ME TE SE NUK E NJIHTE NJERI: SHQIPTARI SHKOI 3 ORE PARA TAKIMIT NE ZYREN EKRYEMINISTRIT GREK DHE I KORKON NDIM : I I THOT MUNDESH TE ME NDIMOSH TE LUTEM NJE HER :PER CFAR : DO TE VIJ ME DASHNORE PAS 3 ORESH NE HOTEL KU RI TI DHE KERKOJ VETEM TE ME PERSHENDESISH EPR.. NJATEJTA NE REGULL I THOT :SHKON SHQIPETARI ME DASHNORE DHE FUTET NE RESTORANT TE HOTELIT : HYN KRYEMINISTRI GREK DHE E PERSHENDET NJATJETA O SHQIPETAR :I PERGJIGJET SHQIPETARI : IKMO LEGEN KUSH TA VAR TY JE FUNDI KAZANIT
____________________________________________
nje grek nje italian dhe nje shqiptar
fillon greku ne per ishuj jemi te permendur
hidhet italiani dhe ne per rruget i kemi mete mera
shqiptari thote sa turshi bejm ne shqiptaret ne vit as amerika nuk ben
______________________________________________________________
Nje cuni ne shkolle te mesme i pelqente nje vajze shume, rrinte te gjithe diten mbrapa dhe e ngacmonte, e ftonte per kafe por ajo nuk pranonte, deri sa nje dite vajzes ju mbush mendja qe te dilte per kafe me ate cunin.
lene takimin per pasdite, djali dhe shkon ne shtepi dhe i kerkon te babes 5 mije leke, per kafet, ja jep baba 5 mije lekshin dhe djali niset me ike, dhe takohen, cuni shume i emocionuar dhe i gezuar qe i kishte pranuar, i thote qe te cili klub shkojme te pine nje kafe, dhe vendosin te shkojne ne nje klub aty afer, shkojne ne klub, sapo ulen ne tavoline, menjehere vjen kamarieri, shume xhentil dhe i pyet se cfare do marrin.cuni per respekt i thote vajzes porosit ti perpara,
-dhe vajza i thote kamarierit per mua sjell,
1 kafe makiato, 1 uje te gazuar, 1 redbull, dhe 1 marlboro te bardhe. -asgje tjeter, tashi per tashi, faleminderit.
-kamarieri kthehet nga cuni dhe i thote po per ju zoteri.
per mua , per mua bjer nje hu (dru) ta thej brish ket shkerllate, se une vetem 5 mije leke kam ne xhep.
_______________________________________________________________________________________
By:Storm_Rider

Culito

Numri i postimeve : 31
Registration date : 28/09/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi