Vetem PEr PoliCet

Shko poshtë

Vetem PEr PoliCet

Mesazh  Culito prej Sat Oct 11, 2008 1:24 am

1. Dy policë bijnë një një pusetë të hapur.
Njëri që arrin të dalë disi, shfryu:
-Nënën e nënës atij që e ka lënë
të hapur këtë mut pusete.
-Mos e shaj, koleg, po të ishte e mbyllur
si do të dilnim prej saj-foli ai poshtë.

2. Komandiri i thotë një polici:
-E sheh atë me pallto të zezë, të ma përcjellës
e ti shkosh prapa si hije!
-E nëse nuk ka diell si të veproj shoku komandant?

3. Polici rrinte ne kafene me një
gotë të zbrazët në tavolinë.
Kamarieri e sheh dhe e pyet:
-A ta sjell edhe një gotë?
-Jo more, çka po më duhen dy gota.

4. Magjupi e gjen një pasaportë në rrugë diku në Mal të Zi.
Kur e ndalin policia, ai ua tregon pasaportën që e gjeti e ajo
ishte e Leonardo di Kaprios. Polici shiko pasaportën,
shiko magjupin, po i thotë shokut:
-More Titaniku a është mbytur në det, apo është djegur?

5. Polici duke dalur buzagaz, nga kabina e telefonit, po e pyet njëri:
-Hë, lajme të mira more?
-Paj unë e pyeta kush është më i menquri,
dikush në telefon m`u përgjigj:
Ti,ti, tiiii…

6. Komandiri policit ia jep një vazo për lule, për nusen me rastin e 8 marsit.
Ashtu si e kishte marrë, kur shkpoi në shtëpi po I thotë të shoqes:
Ta solla një vazo, por qenka e mbyllur. Nuk mund të mbjellish lulke.
Ia kthen komandirit. Ai e mori e shikoi, e futi dorën përfundi e tha:
Ububu, kjo vazo nuk paska as fund.

7. I dënuari e pyet policin e burgut:
-Përse këto dritare kanë grila?
-Për shkaqe sigurie-i përgjigjet ai.
-Pse a ka ndonjë budalla që e then burgun me hy në të a?

8. Pas disa delikteve, Mujo përfundon në gjyq:
-Ç`e mirë të solli zotri?
-E mirë hiq valla, po më sollën dy policë.

9.Polici i SHPK-s po e ndalë njërin e po i ngërmohet:
- O qorr a nuk po e sheh dritën e kuqe n’semafor a?
-Po more burrë, dritën po, po ty nuk t’pashë.10. Në 12 t’natës cingërroi telefoni në stacion t’policisë dhe dëgjohet një zë i femrës:
-Më ka hy një person i panjohur n’banesë, ju kisha lut me ardhë me e marrë nesër kah ora 10.

11. Një mjek thirrë në stacion t’policisë edhe ju thotë:
Një budallë i rrezikshëm ka ikë prej spitalit.
- Po a? Qysh duket?
-Është qel, i ka flokët e gjata.
-Qysh mundet me qenë qel edhe t`i ketë flokët e gjata? – bëhet nervoz polici.
-Po a t’thash që është budallë.

12. Shkon njëri n’stacion t’policisr dhe deklaron:
-Ma kanë vjedhë kuletën...
-E kur ta kanë vjedhë?
- Nuk e di se ma vodhën edhe sahatin.

13. Thirrë njëri n’polici edhe po ju thotë:
-Ma vodhën kerrin para shtëpisë…
- A mos i pe hajnat, si duken..?
-Jo , po për fat ua mora numrin e tabelave

14. Kjo fije e qibritit kurqysh nuk po dhezet, i ankohet polici shokut.
-E pse?
-Nuk e di, po ma heret dhezi me t’parën.

15. Roja e burgut i thotë një t’burgosuri:
- Nesër du mi pas ktuhen vizllimë se vjen drejtori.
-Qyqy, edhe ata e paskan zënë policia a?!

Culito

Numri i postimeve : 31
Registration date : 28/09/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi