Dua te vdes (Elita 5)

Shko poshtë

Dua te vdes (Elita 5)

Mesazh  lacoweb prej Sat Oct 04, 2008 1:05 am

Dua te vdes (Elita 5)

Dua te vdes
dhe pse jam i ri
ndoshta kur do degjosh
do të qash edhe ti

Por dije se kam vdekur
dhe zemra mu be hi
dhe s'mendoj me për ty

Ndoshta do të gëzohesh
se nga unë do lirohesh
ndoshta do të qash
se nga unë do të ndahesh

Por dije se kam vdekur
dhe zemra mu be hi
dhe s'mendoj me për ty

lacoweb

Numri i postimeve : 14
Registration date : 04/10/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

ELITA 5 Harroje vetmine

Mesazh  lacoweb prej Sat Oct 04, 2008 1:09 am

ELITA 5


Harroje vetmine

nëse sonte ndihesh vetëm
dhe ke frikë te shofish endrra
shuaj dritën ndize zemren
do t'me gjesh mua brenda

nëse sonte ndihesh vetëm
dhe ke frikë te shofish endrra
shuaj dritën ndize zemren
do t'me gjesh mua brenda

te lindi kenga e dashurisë
qe kurrë për ty sdo t'këtë mbarim
kjo do perjete
mbetet kujtim

me ty asgjë nuk do t'ndroj
vet me fal dot mua
çdo vajzë tjetër qe takoj
m'bën me tepër te te dua

me ty asgjë nuk do t'ndroj
vet me fal dot mua
çdo vajzë tjetër qe takoj
m'bën me tepër te te dua

te lindi kenga e dashurisë
qe kurrë për ty sdo t'këtë mbarim
kjo do perjete mbetet kujtim

kjooooooo për jeteeeee..
mbetet kujtiiiiiiiiiim.. iiiiiiiiiimmmmmmmm

lacoweb

Numri i postimeve : 14
Registration date : 04/10/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

RITMI I RRUGES Ngritu tash Ritmi i rrugës

Mesazh  lacoweb prej Sat Oct 04, 2008 1:10 am

RITMI I RRUGES

Ngritu tash Ritmi i rrugës

I heshtur ndalem dhe shikoj se si dritën ma perpin një hije
Me duket vetja si spektator ne një shfaqje tragji komedie
Ku aktor jemi neve te gjith edhe unë e ti
Por fatkeqësisht ky nuk është teater dhe as kjo keng nuk është parodi
Është jeta jon koha kur japin kahje fatit ton
Dhe te ardhmes son
Por më trego nga po e drejtojm cilën rrugë po e vazhdojm
Pas 100 vjet errësirë, nga duar i hoqa prangat e ndryshkura
Kjo nuk mjafton
Se mes nesh ende ka shum zemra te vyshkura
E cpo bejm ne për ata
Ku mbeti nderimi i vellaut për vëlla
Me thuaj pra,
Krejt kjo esht një hata qe skam besuar qe ndonjeher kemi me e nda

Ngritu tash
Ska forc qe na rrezon kur jemi bashke (2x)

Gjendje kritikë
E renduar nga pretendime armike
Rrethuar me papergjegjesi politike
Ngarkuar me tendenca paranoike
Pseudo patriotike
Tingellojn disa faza arkaike
Qe mendja e shendosh i refuzon
Pse duhet te egzistoj mes nesh kjo dreq frikë
Qe ndasit na i forcon
Dhe na con drejt një rrugë misterioze
Ende pa u zhdukur ky kundermim tymi e bloze
Mund te gjendemi ne një gjendje komatoze
Me komplimime tepër serioze
Po kush është fajtor
A thua, sa ka pergjigjia rëndësi
Kur ndoshta një pjes te këtij faji e patem edhe un e ti
Perndryshe pse para hundeve tona
Ndodhin gjëra qe asnjeher si miratojm
Ato sdo te zhduken vetëm duke i shikuar
Duhet bashk qe ti luftojm

Ngritu tash
Ska forc qe na rrezon kur jemi bashk (2x)

Ndal, po i them vetes
Dhe shikoj botën time përreth meje
Nëse je lodhur edhe ti
Ateher hapi syt dhe shiko përreth teje
Gjeje, pozicionin tënd
Dhe nëse do ndryshime vepro,
Kryeje pjesen tënde te punës
Për vete dhe për ata qe I do
Deri dje kisha një ankth te vjetër
Por nuk me zbrapsi asnjeher
Ndërsa sot me mundon 1 tjetër
Dhe sdo ta le as këtë te me dergoj ne humner
Se jeta na mesoi
Qe te mirat kurrë nuk vijnë vet
Gjithmon me mir kalon ai qe mundohet
Se sa ai qe pa u mërzitur pret
Ndërsa sot te gjith jemi pjesmarres ne këtë kapitull të ri historie
Prej nesh varet se a do të shkruhet një faqe turpi a një faqe lavdie

Ngritu tash s'ka forc qe na rrezon
Kur jemi bashk gjërat duhet te ndryshojn
Për te gjith njësoj një er e re fillon
Bëhu edhe ti ushtar i te se nesermes (2x)

lacoweb

Numri i postimeve : 14
Registration date : 04/10/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Me pëlqen --Ã 2 Die 4

Mesazh  lacoweb prej Sat Oct 04, 2008 1:11 am

2die4

Me pëlqen --Ã 2 Die 4

Si fillim dua te them një e zez mua me pëlqen
Qe me shoqerin ta pij dhe pastaj kenges unë tja them
Qe tja them këtij shteti qe kujton se na genjen
Na genjen nga mashtron na harron por gabon
Me pëlqen qe te jetoj dhe gjithçka unë te jetoj
Me pëlqen edhe mënyra si sot po I kuptoj
Me pëlqejnë pantallonat e gjëra kur ne rrugë unë I tërheq zvarre
Por dhe 2die4 qe te jem unë I pandare
E papare makina qe kishte marrë Ilir Meta
Me goje hapur mbeta
Dhe mendova rrugën për ta blere unë gjeta
Me pëlqen një bashkëpunim me madonen unë ta bëj
Të kendoj dhe me pas një takim unë ti kerkoj
Enderroj dhe një ditë ne parlament unë te shkoj
Mbi piraterin e muzikes ndonjë ligj unë te shqyrtoj
Me pëlqen kur bie shi, ne krevat kur ty te gjej
Me pëlqen me shoqerin ndonjë gote dhe ta kthej
Mos te harroj te them se me pëlqen një tatuazh
Me pëlqen 3 muajt e veres ti kaloj unë ne plazh
Me pelqejn këto qe thash por dhe lash ca te tjera
Të tjera do të thotë dhe shoku im ne vazhdim.

Me pëlqen çfarë, me pëlqen çfarë.
Me pëlqen si dua unë te jem
Dhe të gjitha unë ti kem
Me pëlqen çfarë me pëlqen çfarë
Me pëlqen çfarë dua unë te them
Me pëlqen a sme pëlqen

Me pëlqen kur te vërtetën unë e them si e ndiej
Me pëlqen kur ne dyqan shkoj dhe rroba të reja blej
Të gënjej nëse te them se pëlqej motrat libohova
Me pëlqen fatos berishen unë një dita ta takoj
Ta puth fort muah ta perqafoj
Dashuroj vërtetë një vajz unë sot e dashuroj
Me pëlqen kur e takoj
Dhe koh kur unë me ty kaloj
Me pëlqen mua te dëgjoj vetëm rap 2pac
Por aspak te shkoj ne spital dhe te dhuroj gjak
Me pëlqen ne party mua mbrëmjet ti kaloj
Me pëlqen ato qe ditën bëj naten ti harroj
Një pistolet për siguri unë gjithmonë mbaj
Por dhe 2die4 ne zemër mbaj gjithmon si emblem
Me pëlqen qe pushimet ti kaloj unë ne Golem
Po ta kem mercedes benz makinen me pëlqen
Pasi dua unë te jem dhe të gjitha dua ti kem
Unë të gjitha do ti arrij te pëlqen a s'të pëlqen

Hej pa sme thua ne këtë botë çfarë me pëlqen
Të shikoj ne sytë e tua por e di qe me genjejn
Me rrefejn një botë te rreme qe sshprehin asnjë shenjë
Po të flas për veten time dhe ato qe me pëlqejnë
Me pëlqen qe te ngacmoj ne rrugën time kur kalon
Ndonjë vajzë qe veç seksi mmmmm me shkakton
Por dhe asaj nuk I flet dot
Se direkt ajo te thotë
As makinen spaske ti qenke çunë kot
Kështu qe dhe unë duhet te bëj disa miliona
Të përpiqem qe te futem atje ku ka persona
Të rëndësishëm te jashteligjshem por gjithmonë ta bëjnë nderin
Pastaj te gjithë do thonë shiko Bledi Milionerin
Dhe kjo sdo jetë një ëndërr do ta bëj unë realitet
Se me pëlqejnë pordhet e tua nëpër rrugë kur ti shet
Se pordhe kam dhe vet dhe mend do tju shes
Ato qe ti tani bën unë I kam bërë ne disa vjet
Disa vjet me 2die4 nëpër klubet ku unë shkoj
Me te zezen dhe uiskin unë naten e kaloj
Me pëlqen mua gjithçka dhe me asgjë unë nuk e le
2die4 për këto gjëra mbajnë vendin nr 1.

Ju kujtoni se ne kemi mbaruar
Ju kujtoni se ne jemi harruar
Jo jemi këtu duke kenduar
2die4

lacoweb

Numri i postimeve : 14
Registration date : 04/10/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

TAKA KRRAK - Pirro Cako

Mesazh  lacoweb prej Sat Oct 04, 2008 1:12 am

TAKA KRRAK - Pirro Cako

S'me ze gjumi , prej se largu...
Vjen e shuhet ritmi kenges Bailamos,
Me sy mbyllur si sonambul
Hapat, pak nga pak, atje me çojnë.

Hyra brenda, syve 'u besova,
Të kish sjell ty zoti sonte veç për mua
Mikja ime, sa shumë te kam kërkuar
E vogël është kjo botë për tu takuar.

Kur ajo me pa, taka krrak ju thye edhe raa
Dhe ashtu e zbathur mu afrua, sysh me more tha
Unë ne gjunje i rashe, me jep frym i thashë
Se jeta është vetëm një çast
Sikur te ma falesh trupin tënd kte nate ti z'bën mëkat.

Dot nuk pritem, dritën fikem
Ishim dy te dashuruar jo fajtore,
Rastesi, je mbreti botës,
Vjen njëherë e iken pergjithmone.

Gjith pasjon m'u dha kur e pushtova,
Afshi saj ne qiell te shtatë me ngjiti mua,
Mikja ime ti fryme me dhe nga vetja
Ne këtë botë ku mbyt pa fund vetmia.

lacoweb

Numri i postimeve : 14
Registration date : 04/10/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Larg je ti AURORA

Mesazh  lacoweb prej Sat Oct 04, 2008 1:12 am

Larg je ti AURORA

Mallin do shkepus ne tel kitare
do t’notoj si peshku n’tokën e thate
si vala do ju perkedheli flok’t e tua
si loti do rrokullisem n’prehrin tuaj
me zgjat doren mos thuaj gjithçka mbaroi
mos më ler si portret i humbur t'vajtoj

Detin do ta qaj me lotin e fshehur
do ta gjej fytyren tënde te buzeqeshur
Larg je ti
Larg je ti

Po t'kisha pranë edhe njëherë
Imazhin tënd ta shihja,se si buzeqesh
ne rrudhat e qiririt te ecja i marrë
diellin ta lusja për të mos qare
fati te mori ne shiun e zjarrte
e unë mbeta,pa te thënë një fjale
Lamtumire
Lamtumire
o... Lamtumire

Larg je ti
Larg je ti
O sa larg larg je ti

Si ta gjej hijen tuaj
ndoshta aty fshihet lumturia
buzeqeshja jote të vijë ne varrin tim
e qe vdekja te linde përsëri dashurinë

lacoweb

Numri i postimeve : 14
Registration date : 04/10/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E gjithë bota jemi dy WSF

Mesazh  lacoweb prej Sat Oct 04, 2008 1:13 am

E gjithë bota jemi dy WSF


Kur te hap sytë nesër dua te shoh ty Yeah
je gjithçka për mua ,gjithë bota jemi dy Yeah


I mbyll sytë dhe kerkoj te te ndjej, doren tënde tek me ndjen
I hap sytë kerkoj te te gjej unë ty, je engjell me jep jetë
Se qenia jote flet gjithçka me jep, kerkoj një jetë me ty
Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy

(Flori)
Janë mijëra fjale, kujtime qe me mua jetojne,
zgjedh një album te vjetër dhe një photo shikoj,
dy fjale te dedikoj, një puthje te dergoj
një mesazh nga shpirti im: "Ti e di njësoj vazhdoj,
ne te njejtet vende rri dhe te njëjtën pije pi,
ku je ti, jam unë, ku jam unë, je ti"
dhe ditet dhe netet e kanë tani një kuptim
"Jeto ditën"-me the; Është bërë motivi i shpirtit tim
qe vazhdon, vazhdon yo....dhe me ploteson,
me jep force, me forcon, Shpirt, ti ekziston!
Ne sekondat, minutat dhe orët qe jam me ty,
ne ditet, javet, muajt, viti qe jam me ty.....
Dhe kur asgjë nuk me ndodh, unë shpirt jam me Ty,
dhe kur gjithçka e bukur ndodh, unë shpirt jam me ty,
le të ndodhë çfarë të ndodhë, unë shpirt jam me Ty......
Gjithë Bota Je për Mua.Gjithë Bota Jemi Dy....


(Refreni)

I mbyll sytë dhe kerkoj te te ndjej, doren tënde tek me ndjen
I hap sytë kerkoj te t’gjej unë ty, je engjell me jep jetë
Se qenia jote flet, gjithçka me jep, kerkoj një jetë me ty
Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dyYo,jemi prapë bashke ne një tren qe do na çoje,
nëpër stacionet tona nuk e di ku do ndaloje,
nuk e di ku do mbaroje misioni qe kam nisur,
një shënim:” Jeto ditën” lexova ne letren e grisur
qe me sjell pranë vetes time,vetja ime me mungon,
me sjell një shënim kaq te thjeshtë qe ekziston,
me një jetë qe jetoj njësoj sikur të jesh (thjesht mendoj për ty se ke nevojë qe te ndjesh)
Shpirti im ti e di, ti me sheh, ti me mbron,
ekziston, me ploteson ,njësoj është, njësoj vazhdon.
Jetoje- siç the-,jeto ditën qe pason (Shpirti im unë me ty gjithmonë vazhdoj)
Momentet tona nga e vërteta jonë me vijnë,
nuk kam me ndjenjë te fortë, vazhdojme bashke te rrimë
Jam me shumë se i lumtur se ne prapë jemi te dy.
Gjithë bota je për mua, e gjithë bota jemi dySa here malli më merr, unë jetoj me ty, te ndjej ty si përherë
ti me shikon, ti me degjon, mendoj për ty,
te dua shpirti im, jemi te dy

I mbyll sytë dhe kerkoj te te ndjej, doren tënde tek me ndjen
I hap sytë kerkoj te t’gjej unë ty, je engjell me jep jetë
Se qenia jote flet gjithçka me jep, kerkoj një jetë me ty
Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy


I mbyll sytë dhe kerkoj te te ndjej, doren tënde tek me ndjen
I hap sytë kerkoj te t’gjej unë ty, je engjell me jep jetë
Se qenia jote flet gjithçka me jep, kerkoj një jetë me ty
Je jeta ime me jep shprese, shpirt jemi te dy

I mbyll sytë dhe kerkoj te te ndjej, doren tënde tek me ndjen
I hap sytë kerkoj te t’gjej unë ty, je engjell me jep jetë
Je engjell me jep jetë, je engjell me jep jetë, je engjell me jep jetë

lacoweb

Numri i postimeve : 14
Registration date : 04/10/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"Jo tani" nga Djemte e detit.

Mesazh  lacoweb prej Sat Oct 04, 2008 1:14 am

"Jo tani" nga Djemte e detit.

Zgjata unë doren te prekja ty
Shikimi zbehur qe mbulon sytë
Mbi trup te lagur dora u ngri
Mbi sy te mbyllur loti u shkri

Jo tani o zot jo tani
Shpirtin tim jo mos më merr ti
Ne gjume me klithma lot
Theras për ty

Jo tani jo, jo tani jo.. jo mos ik !


Dikur ti qeshje me lotet e mi
Kur supet kthenin qaje dhe ti
Aromen tënde e përsëris shpirt
Dhe si i cmendur cirrem pa ty

lacoweb

Numri i postimeve : 14
Registration date : 04/10/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

"Endrra Ime" nga Djemte e detit.

Mesazh  lacoweb prej Sat Oct 04, 2008 1:14 am

"Endrra Ime" nga Djemte e detit.
Pas dritares të kam ndjekur
nëpër rrugët me asfalt
ishe ëndrra, ëndrra ime e gjatë

S'më ke folur kurrë një fjalë
gjithmonë kokën pas ke kthyer
e pas xhamash, prap ke mbetur

Kur pe veten në vetmi
dashuria ishte tretur
atëherëë unë ika larg nga ti
e bukur pas xhamash
o prap ke mbetur

Zemra ime u mbyll
u mbyllën edhe sytë
tani asgjë e hapur
të pata thënë...
dikur të kam dashur

Pas dritares të kam ndjekur
nëpër rrugët me asfalt
ishe ëndrra, ëndrra ime e gjatë
ishe ëndrra, ëndrra ime e gjatë

lacoweb

Numri i postimeve : 14
Registration date : 04/10/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

PENDIMI ELIZA

Mesazh  lacoweb prej Sat Oct 04, 2008 1:15 am

PENDIMI ELIZA

Një pikë loti rrodhi
fshehtas mbi faqen time
çdo gjë perfundoi
edhe kjo loje mbeti n'kujtime
Me the fjale te embla
enderrat mbi zbukurove
e larg syve t'mi beje dredhi
shumë rëndë gabove

Më fal, me fal
kot e ke çdo fjale
te lutem me degjo
nuk dua jo
veç ty te kam
unë e marrë nuk jam
me fal këtë gabim
s'ka me kthim
Nuk më duhet pendimi yt asgjë
Nuk dua te t'shohe me
Lumturine pa ty do ta gjej
Qetesine përsëri do ta ndjej

S'më duhet jo

Ndoshta ke menduar
qe prapë do të te kthehem
ndjenjat luftoj kur kam nevojë
dhe shumë mirë ndjehem
vetëm ke enderruar
qe mundesh te me mashtrosh
Veten mashtrove dhe kuptove
S'mund te me lendosh

Më fal, me fal
kot e ke çdo fjale
te lutem me degjo
nuk dua jo
veç ty te kam
unë e marrë nuk jam
me fal këtë gabim
s'ka me kthim
Nuk më duhet pendimi yt asgjë
Nuk dua te t'shohe me
Lumturine pa ty do ta gjej
Qetesine përsëri do ta ndjej

S'më duhet jo

lacoweb

Numri i postimeve : 14
Registration date : 04/10/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

SHIU VETEM TY TE LAG (ELITA5)

Mesazh  lacoweb prej Sat Oct 04, 2008 1:16 am

SHIU VETEM TY TE LAG (ELITA5)

Në mes të natës erdhe
ëndërrat mi prishe ti
për mua ishe e vdekur
e humbur në gjithësi...

Më ler të qetë të lutem
gjumin ti mos ma prish
qelqi njëherë thyhet
nuk ngjitet sërish....

Dëgjoje pikëllimin
që shpirtin ma copëton
që bie bashkë me shiun
sytë m'i mjegullon....

Ti s'vjen 
koha është ndaluar
unë qaj për ty
retë qajnë për ne
Ti s'vjen 
koha është ndaluar
unë qaj për ty
retë qajnë për ne

Në qiellin e harruar
më yjet nuk rrinë
kujtimi yt i zbehur
tretet nëpër shi....

Ti s'vjen 
koha është ndaluar
unë qaj për ty
retë qajnë për ne
Ti s'vjen 
koha është ndaluar
unë qaj për ty
retë qajnë për ne

Ti s'vjen...
koha është ndaluar.....
unë qaj për ty....

lacoweb

Numri i postimeve : 14
Registration date : 04/10/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tingulli 3 - 4 All Bitchiz

Mesazh  lacoweb prej Sat Oct 04, 2008 1:17 am

Tingulli 3 - 4 All Bitchiz

Tash un jam Big Xig
Ne këtë kend ku po mendoj
Me një vëmendje fantastike
Veq për ju tani kujtoj
Pse jeni kaq te bukura unë s'po e kuptoj
Veq mami yt e din sa zor te konstruktoi
Mos ta harroj edhe babin qe e ki shmeker
Me mercedes 500 edhe paret n'kofer
Mobilin si tull Erikson 628
Ti je femër shumë e mirë
Për një drejtim ne krevet
Jo jo un s'pajtohem me mendimin tënd
Femra s'duhet maltretuar
Veq ne te njëjtin kend
Egzistojn shumë fekondime ne te njëjtin fajll
Unë preferoj ne emitimin doggy style
Kjo është loja me e mirë ne rrugë për seks
Me goma te preferuara me emrin gjurex

Ref:
COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
I WANT TO FUCK YOU AND YOU MUST TO FUCK WITH ME

Kështu fillon procedura deri ne mes te lojes
Ne atë kohe kur goja i perkulet gojes
Po e vërteta është kjo ne mënyrë eksplicite
Kur tregohet sistemi për një lavire gengsta shite
Varianta vazhdon për shumë ksi qika tjera
Some [përmirësoje fjalorin!] every night ti plotsojn tri dëshira
Një për nalt e shumë tjera deri ne tresh
Ndodh edhe virgjinitetin ta jep ne dorë kesh
Neper trojet tona egzistojn shumë lavire
Shumë bukuroshe e shumë me [përmirësoje fjalorin!] stile
Këtë se kem tradit nga ky vend ku na rriti
Për atë edhe këndohet Prishtina Fucking City

Ref:
COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
I WANT TO FUCK YOU AND YOU MUST TO FUCK WITH ME

Hajdeni, hajdeni tash qika se për juve ne jeojme
Për juve sonte tërë naten ne mes te dy kembeve e qojm
Krejt east side ne Gjilan, ne Prishtinë e n'Podujev
Për lavire moderne tash s'jem tu hjek
I kemi pas edhe qikat ne format komplet
Me brusfalltera te zi dhe me mercedeska teget
Krejt ka qen n'rregul deri ne ditet e sotme
Deri atëherë kur bari i gjelbert këtu mbretronte
Të ikim nga ngjarja për dy legjenda ne mercedes
Ne maje te Germise një Kadillak i shendrrum ne seks
Ghetto G play in Pussy Big Xig Fucking Ass
Fundit po i afrohem deri ne mëngjes
E tash erdhi fundi ne te njëjtën porosi
COME ONE, COME ONE, BITCHIZ ,BITCHIZ DANCE WITH ME

Ref:
COME ONE COME ONE BIQIZ BIQIZ DANCE WITH ME
I WANT TO FUCK YOU AND YOU MUST TO FUCK WITH ME

lacoweb

Numri i postimeve : 14
Registration date : 04/10/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dua te vdes (Elita 5)

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi