Poezi Per Ty

Shko poshtë

Poezi Per Ty

Mesazh  Culito prej Tue Sep 30, 2008 8:23 pm

Poezi Per Ty

Sdi Se Si Te ja Filloj Te Shenoj
Ne Vargje Dhimbjet e Zemres Sime
Vuajtjet Qe ma Mundojn Aq Shum Zemren
Qe prej moti netet i kaloj pa gjum
E Dashur U ba Shum Koh e Gjat
Smundem te Haroj aq leht
ti zemren time e ke pushtuar aq leht
A Thua Do Te Haroj Donje Her
A Thua Do Te Shuhet Ky Zjar
Ne Zemren Time
As Shiu Qe Bjer
Nuk e Ndal ket Zjar
Je Mbyllur Ne Ndjenjen Time
Dhe Pse Vuaj Kur Mendoj Per Ty
Prap kam Deshir te mendoj
Dhe Vujtjet Ti Perballoj
Pse Dashuri Me Tradhtove
Pse Me Bere Ta kaloj Jeten
Ne Vujtje pse Jeten time e Shkatrove
Qe Si Loti e paster Ka Qen
Pse Oj Dashuri Pse Tregom
Ku Je Ti Qe me Thoje
Se Ne Qdo koh
Kur Ti Ndihesh i vetmuar i Merzitur
Mua Do Te me Kesh Pran
Tani Jam i Vetmuar Jam i Merzitur
Ti Ku je Fjal Koti Paskan Qen
Shikoj Fotot e Vjetra
Me Pikon Loti Mbi Fotografin Ton
Dhe Me ben Te I Kthehem Te Kaluares
Athua Gjith Ato Ndjenja Ato Puthje
Kan Qen Genjeshtra
Pse Smundem ta Bind Zemren Time
Qe Mes Nesh Gjithqka ka Perfunduar
Sa Her Qe Mendoj Te Urej
Urejtja Me Ben te Te Dua Me Shum
Sdi Se Qfar Ndjenje Esht Kjo
A Ke Menduar Donje Her per Mua
Se ku Jam Dhe Qka jam Duke perjetuar
E Din Mir Qe pa Ty Do Te Perjetoj
Ti e din se i lenduar
me plag te vjeter kam qen
Me thoje se un jam e verteta qe te dua
ja Fjalet e tua
Tani ndihem
Sikur te Jem I Vetmi Un
Ne Ket Jet i Vetmuar
i lenduar Keto vargje Vuajtje
Ty ti Kam Kushtuar
Edhe Pse Nuk e ke Merituar
Por Jeten time Ndoshta Deshiron Ta Din
Lexoje Jeten Time Ne Ket Poezi
ndoshta te Shton pak Merzi
Qe Qdo Dit un i kam me Sheqrojn
Deri ne Vdekje Kshtu Do Ndjehem
Sepse Tradhtija Jote
Nuk Me ben Dot Te Vazhdoj Kete jet

Culito

Numri i postimeve : 31
Registration date : 28/09/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi