>>>Lutëm<<<

Shko poshtë

>>>Lutëm<<<

Mesazh  Culito prej Tue Sep 30, 2008 8:17 pm

Lutëm


Lutëm në pernedi
Kur mos të takoj më si ti
Ti nuk din me dashuru
Ti din vetëm me lëndu
Ti sdin me ndje
Ti Vetem Mashtron
Tregom qka po fiton
Me Genjeshtra Nuk Shkon
Shikoje vetën nga afer
Dhe pastaj mendo
Ndërgjegjja jote a do ta pranon
Genjeshtarja a do te thot un jam
Mendo sikur të kaploje një ndjenjë
Dhe të skuqet fëtyra
Sepse nuk përshtatet
Gënjeshtra me moshën tënde
Nëse dikë nuk e dashuron
Mos i thuaj Po se e lëndon
Nëse nuk ndjen asgjë
Mos i thuaj te dua
Leje që ta dashuroj ajo që dashuron
Sepse gënjeshtrat e tua
Në fund kan me lenduar
Këtë nuk ke nevoj ta bën
Në fillim mendo nese nuk je
E gatshme për dashuri thuaj JO
Dhe un do të kisha kuptuar
Nuk do të isha i lënduar
Tregom prej teje qka kam kërku
Përpos si i mar me të dashuru
Edhe pse jam i lendum
Me një an jam shum i Gëzum
Dashuris ton ti i dhe fund
Fjalet që mi the në fillim
Në fund dolën ënder trillim
Ti me zemer s'më ke dashuru
Thjesht në mendje tu kam fiksu
Tani pak si von tu kam kujtu
Zemra ime fjales tënde
Nuk mundet mi besu
Ti mua me heshtjën ikjen tënde
Më ke lendu më gjithqka ka mbaru
Kot shenon për mu
Prej asaj dite që je largu
Jeten time shum e ke ndryshu
Shum dit të veshtira kam kalu
Nuk dua më me përjetu
Atë vetëmi që ma fluturon mendjën
gjithmon tek ti
Gjithmon për ty kam mendu
A thua ku kam gabu
Pse prej meje je largu
A'e di pse je largu
Në fillim lojen kur e ke fillu
As'pak ske mendu se në dashuri ka me përfundu
E di që me gënjeshtra e ke mbajt lidhjen ton
Por se ke dit që në qastet
Me të lumtura të jetes
Genjeshtra të tradhëton
Tani këtë Poezi
Futja vetvetës në kry
Se un jam i gjall
E'i vdekur për ty

Culito

Numri i postimeve : 31
Registration date : 28/09/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi