Viktim dashurije

Shko poshtë

Viktim dashurije

Mesazh  Culito prej Tue Sep 30, 2008 8:14 pm

Viktim dashurije

E pritja veren me padurim
prita diten kur dote vjen ti.
Qe te kem ty ne perqafim
te jemi bashk ne te dy.
Shikoj nga dritarja njerzit
ne parkun ku ishin ulur Kalojn
qiftet dore per dore
dashurin tone ma perkujtonin.
Bari i njom plot gjelbrim
lulet mbi te kishin bije
Sa e bukur u duke natyra
shihja njerz me shume fetyra.
Te lumtur te gezuar
te buzqeshur e dashuruar
Thua boten e kishin pushtu njeri
tjetrin ne sy duke e shikuar.
Kjo ishte dashuri e vertet
si Romeo me Xhuljet
Nga dritarja une shikoj
dashurise se tyre i lakmoj.
Gjithe ata njerze ne park
se kishin te njejtin fate.
I merzitur nje mashkull
ne karrik ulur dhe qane.
Shikonte nje fotografi
qe e shtengonte fort ne gji
Edhe aji ishte i plaguar
nga dashurija e mallkuar
Viktim e dashuris edhe une isha
ku qdo sekond ty te prita
Ku lotit ime nuk nalet kurr
se shpirti ime eshte lendu

Culito

Numri i postimeve : 31
Registration date : 28/09/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi